Anasayfa / Eğitim / Tema Gülezler Konağında Eğitim

Tema Gülezler Konağında Eğitim

VİDEO İZLE  :  Tema gönüllüleri semineri Gülezler konağında yapıldı.
Tema gönüllülerinden oluşan aibü sosyoloji bölüm öğrencileri ve Abant Izzet Baysal Universitesi
Fen Edebiyat Fakültesi, Sosyoloji Bölümü,öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Dilek Eroğlu (Bolu tema il sorumlusu),çeşitli okullardan sınıf öğretmenleri ve çeşitli meslek gruplarından oluşan 50 kişilik gönüllü grubu ile Mudurnu tema sorumlusu Osman Karaca, İstanbul TEMA Vakfı Kartal Sorumlusu Zuhal Solmaz tarafından Bolu Gülezler konağında tema konuları hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi.
Tema hakkında geniş bilgi veren TEMA Vakfı Kartal Sorumlusu Zuhal Solmaz tatbiki olarak karaçayır parkında tema ile ilgili tatbiki eğitim çalışması yaptırdı.
tema gönüllüleri eğlenceli çalışma ile sevgilerine tema kattıklarını belirttiler.

TEMA Vakfı Kartal Sorumlusu Zuhal Solmaz açıklamasında “Dolu dolu enerjik bir grupla dolu dolu bir etkinlik yapıyoruz,bu günkü amacımız birazda farkındalığı yaşamak ve ekolojik okur yazarlığımızı güçlendirmek doğa ile sorunlar çok büyük ama bizimde müthiş potansiyelimiz var Tema gönüllüleri olarak 81 il ve Türkiye’nin bir çok ilçesinde aktif çalışmalar yapıyoruz,bunları zenginleştirmek istiyoruz doğada korunacak çok şey var o yüzden herkesin desteğine ihtiyacımız var “dedi.

Tema gönüllüsü aibü öğrencisi Tuba Bağcı” ben tema gönüllüsü olarak beş yıl önce katıldım,doğu anadolu dan buraya geldiğimde orada olmayan ağaçları burada görünce çok etkilendim ve tema gönüllüsü oldum,bu sevgi tek bir ağaçtan başladı ,bu sevgiyi devam ettirmeyi kardeşlerime de sevdirmeyi tema üyesi olmayı amaçlıyorum”dedi.

Zeynep Gökmen tema gönüllüsü aibü öğrencisi”herşeyin sevgiyle başladığına inanıyorum,ağaçları doğayı sevmek canlıları sevmek ve ben bunları temada buldum ve temayı seçtim hayatım boyunca temadan ayrılmayacağım”dedi.

Bolu karaçayır alanında tema ile ilgili çeşitli oyunlar oynandı.Küçük saksılarda tohum ekimi gösterildi.

Bolu karacayırda çeşitli etkinlikler düzenlenerek tatbiki yapıldı,eğlenceli geçen tema gönüllüleri için sertifika düzenlenerek verilecek,Seminer iki gün sürecek.

 

 

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Mudurnu Jandarma Trafik Uygulamada Sürücüleri Uyardı

Jandarma hem bilgilendirdi hemde bayram çikolata ikram etti. Mudurnu ilce Jandarma trafik ekipleri Taşkesti Mudurnu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4