Anasayfa / Genel / Serdar Kılıç Öğrencilerle(VİDEO)

Serdar Kılıç Öğrencilerle(VİDEO)

VİDEO İZLE  : Doğada insan yaşamı ile gündemdeki Serdar Kılıç Bolu’da öğrencilerle buluştu.

tv de gördükleri kişiyi okullarında görünce sevindiler
Doğadaki yaşam hayatını anlatan Serdar Kılıç Bolu Ayşe Yılmaz Becikoğlu ve 50. yıl İzzet Baysak ortaokulundaki öğrencilere okul salonunda yaşam hayatından kesitler anlatarak öğrencilere yaşamlarındaki önemli bilgileri söyleyerek eski dede ve nilelerin yaşam hayatını ve günümüzdeki yaşamı karşılaştırarak aradaki uçurumdan gelecek nesil gençleri doğa ile iç içe yaşamalarını doğaya çıkmalarını evde oturarak vakitlerini geçirmemelerini kuşlar ağaçlar hayvanlar ile yaşamlarını devam ettirmelerini anlattı.

50. Yıl ortaokul müdürü Tamer Özkan salonu dolduran 300 öğrenci ve elli öğretmenin katılımı ile Serdar Kılıç hayatından kesitleri sundu,yanında getirdiği ok,yay,ve çeşitli ağaçlardan yapılan sesli aletleri göstererek sarı gelin türküsünü kendi yaptığı aletlerle gösterdi.Okuldan getirilen saz ilede kısa bir gösteri sunan Doğadaki Serdar Kılıç’a Ayşe Yılmaz Becikoğlu ilk ve ortaokul müdürü Orhan Karataş günün anısına .Mudurnu Bekdemirler köyünde bulunan camp wolftrack kampı için ahşap tabela,nal ve köroğlu maket heykeli takdim edildi.
Öğrenciler çıkışta Serdar Kılıç ile selfi çekilmek için adeta yarıştı.Topluca çekilen fotoğrafla alkışlarla okullardan ayrıldı.
Serdar Kılıç yaptığı açıklamada “çocuklar beni can kulağı ile dinlediler,onlar aslında kendi içlerinde aileleri ile yaşarken öğrendikleri şeyleri ben farklı bir dille anlatmaya çalıştım biraz daha can kulağı ile dinleyip aileleri arasında varolsunlar onlara sıkı sıkı sarılsınlar diye güzel örnekler vermeye çalıştım kendi yaşantımdan dedemden ninemden gördüklerimden hayvanların içersinden onlarla birlikte olan insanların çektiklerinden onların değerlendirme şekillerinden bizim çoğrafyamızdan ülkemin tüm çocuklarını insanlarını seviyorum onlar benim için aile”dedi.

Öğrenci Rabia Mete “Serdar kılıç çok güzel bilgiler verdi,doğadaki insanların uyumu ve her zorluğu aşılabileceğini öğrendik,çok eğlenceli geçti daha bilgi edinmek isterdik yinede öğrendik bildiğimizden daha fazlasını öğrendik.Çok mutluyum dedi.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Göynük Orman Yangını

Göynükte yangın erken mudahale ile söndürüldü İLHAMİ ÇETİN-Göynükte Çamlıca köyü ormanlık alanından görülen dumanlar için ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4