Anasayfa / Özel / Öğrencilerin Gazetecilik Mesleği Merakı

Öğrencilerin Gazetecilik Mesleği Merakı

Öğrencilerin gazetecilik mesleği hakkında bilgilendirildi.
Mudurnu çok proğramlı ortaokul öğrencileri meslekler grubundaki gazetecilik mesleği hakkında bilgilendirilmek için ANADOLU AJANSI VE TRT MUDURNU muhabiri İlhami çetin davet edildi.

Sınıf öğretmeni Demet Kaplan 8/B sınıfındaki 20 öğrencisine öğrencilerin gelecekteki yaşamlarında çeşitli meslek gruplarını işleyerek Gazetecilik mesleğinin günümüzdeki önemi hakkında bilgilendirilmek üzere ANADOLU AJANSI ve TRT Mudurnu muhabiri İlhami çetin davet edilerek
Gazetecilik nedir kimdir gazetecilik mesleği,gazeteciler ne iş yapar,gazetecilerin karakter özellikleri,çalışma alanları, hakkında bilgiler verdi.

Öğrencilerden Engin Dönmez”Gazetecilik mesleğini anlattınız öncelikle size teşekkür ederim ,Gazetecilik mesleği görüldüğü gibi değilmiş savaş muhabirliği mermiler arasında çalışılıyor güzel haberler yapıyorsunuz .Gazetecilik mesleğini düşünebilirim,Fotoğraflarla insanlarla röpotajlarla iletişimle oluyor herkesle iletişimiz iyi olması gerekiyor”dedi.
Sınıf öğretmeni Demet Kaplan “gazetecilik mesleğini yaşayan biri olarak ilçede yaptığınız muhabirlik görevi üzerine sizi çağırdık,amacımız ileride öğrencilerin bilgi ve becerileri doğrultusunda bu mesleği seçmek istiyorlarsa bilgilendirmek amaçlı ders işledik sizlere teşekkür ediyoruz.Öğrenciler yeterli derecede bilgilendiklerini düşünüyorum”dedi.

Öğrencilerden Yeşim Dönmez “meslek olarak güzel gazeteci olmak isterim” dedi.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Kaymakam Ahmet Tozlu Taşkestide Trafik Uygulamasında

Göynük Kaymakamı Ahmet Tozlu Trafik Denetimine Katıldı Göynük Kaymakamı Ahmet Tozlu, “polis yeleği giyerek sürücüleri ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4