Anasayfa / Özel / Mudurnu’nun Ekmek Kapısı Oldu

Mudurnu’nun Ekmek Kapısı Oldu

Mudurnu ilçesinde kurulan Yıldız Entegre sunta suntalam fabrikası 205 işçiye ekmek kapısı oldu.

205 çalışan işci aileleriyle bin kişi demek bunun yanında fabrikaya nakliyat yapan odun ve sunta nakliyatı yapan taşıyıcılar kooperatifi araçları ile yaklaşık iki bin kişi fabrikadan ekmek yedikleri,ilçenin tavukculuk ,yıldız entegre ve saray helvasının ekonomiye yön verdiği biliniyor.

Mudurnu orman işletme müdürü Hilmi Akyüz Yıldız Entegre Mudurnu fabrika müdürü İbrahim Yavuz’u ziyaret ederek fabrika hakkında bilgi aldı.Orman atığı ürünlerin nasıl değerlendirildiğini yerinde gören Akyüz”gerçekten odundan birinci sınıf kalitede sunta ve suntalam yapan fabrikanın burada bulunması mükemmel,ormanlardaki kullanılmayan sıklık bakımlardan olsun ömrünü bitirmiş ağaçlar olsun değerlendiriliyor bir çok aileninde ekmek kapısı olduğu gerçek ilçeye hayırlı olsun”dedi.

Yıldız entegre çalışan işçileride fabrikadaki çalışmadan memnun olduklarını belirterek evimize ekmek götürebiliyoruz,böyle bir fabrikanın olması bize yaşama hakkı olduğunun göstergesidir.Yıldız yöneticilerine sahiplerine teşekkür ederiz dediler.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Kaymakam Ahmet Tozlu Taşkestide Trafik Uygulamasında

Göynük Kaymakamı Ahmet Tozlu Trafik Denetimine Katıldı Göynük Kaymakamı Ahmet Tozlu, “polis yeleği giyerek sürücüleri ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4