Anasayfa / Eğitim / Mudurnu’da Engelliler Günü (video)

Mudurnu’da Engelliler Günü (video)

VİDEO İZLE -Mudurnu özel Erişgen rehabilitasyon merkezinde düzenlenen proğrama katılan engelli babası metin Soygür yapılan proğramı ve oradaki engelli öğrencileri gördükten sonra duygulandı.
Metin Soygür “buradaki çocukların mutluluğunu gördüğüm zaman çok duygulandım,bir engelli babası olarak biraz önceki o çocuğun sevgili gülücüklerini bütün çocuklarımız burada tatlıda o sevgiyi gözlerinden hissedebiliyorum,ama o biraz daha ağır durumda,benim çocuğum da ağır bir engelli olarak on dört yaşına kadar yaşadı ve rahmetli oldu,sevgi çok tatlı bir şey ya onu yaşatabilmek çok farklı bir şey bunda da bunu yaşatsın sizlere teşekkür ederim devlet imkanları ile ne kadar işler yapılsa eğer işletmeci bur da o duygusallıkta olmazsa istediği kadar parasal destek ol bu oluşumu sağlıyamazsınız bu ortamda bu sağlanmış bir engelli babası olarak çok duygulandım “teşekkür ederim dedi.
Okul müdüresi Tuğba Karacan;Mudurnuda ilk ve tek kurum olan engelliler rehabilitasyon merkezinde yüz öğrenciye hizmet vermekteyiz,Öğrenciler velileri ile kurumumuza gelmekteler onların bütün sıkıntılarını bizimle paylaşmaktalar kurumda yemek verilmekte olduğundan ailelerde rahatca çocukları ile olmaktan mutlular.Bu güne engelliler günü demem gerekiyor ama kalıplaşmış bir söz olduğu için bunu kullanıyoruz bizim amacımız engelleri birlikte aşmak aslında,bu kızımız  bize geldiğinde altı aylıktı oturma başını tutamama ve göz teması bile yoktu iki yıldır bizimle birlikte eğitimine devam ediyor şu an kas sistemlerini sağlayabildik”dedi.
Engelli annesi Emine Çetin”bir engelli annesi olarak kızımdan öğrendim bu gün engelliler günü olduğunu kübra dedi çok mutlu oldu ,onlar mutlu olunca bizde mutlu oluyoruz,kızımın en mutlu günü “dedi.
Belediye başkanı Mehmet İnegöl”biz engelli kardeşlerin her zaman yanındayız,hakikaten bir dakika sonra ne olacağımız belli değil her an engelli olabilme olasılığımız yüksek ,bu kardeşlerimizi engelli saymamaız ve dışlamamamız gerekiyor “dedi.
kaymakam Cihat Sönmez”böyle bir kurumun Mudurnuda olması sevindiricidir,ben emeği geçenleri kutluyorum her an bir kaza veya çocuğunuz bu şekilde dünyaya gelebilir aslında hiç uzak değil bunlar bize ama bunun farkındalığını bize hissettirdiği ve bu günü hatırlattığı için erişgen eğitim kurumuna teşekkür ederim”dedi.
Engelli anneleri bu gün çocuklarımız mutlu onlar bu günü televizyonlardan öğreniyorlar ve burada böyle güzel bir engelli kurumu olması çok güzel dediler.Sadece yollarımız kötü diyerek başkan ve kaymakamın dikkatini çektiler.
Engellilerin ritim orkestrasıda kısa bir konser verdi,şiir okunduktan sonra hatıra fotoğrafı çekildi engelliler öğretmenleri ile oynadılar.
Engelliler günü proğramına ilçe kaymakamı Cihat Sönmez,yeni kaymakam adayı Murat Mete,belediye başkanı Mehmet İnegöl,Emniyet Müdürü Hikmet Başer,ilçe Milli eğitim müdürü Ergin Atmaca,orman işletme Müdürü Hilmi Akyüz,tapu müdürü Ziya Başaran,ziraat banka müdürü Feyzullah Köroğlu,mal müdürü Hayati Biçer,Yıldız entegre müdürü İbrahim Yavuz,Metin Soygür,chp ilçe başkanı İsmail Hakkı yazgan,ilçe müftüsü Mehmet Yorulmaz katılımları ile engelli öğrenciler velileri katıldı.
Özel Erişgen rehabilitasyon merkezi sahibi Mehmet Erişgene teşekkür edildi.Konuklara yemek ikramında bulunuldu.  VİDEO İZLE

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Mudurnu Jandarma Trafik Uygulamada Sürücüleri Uyardı

Jandarma hem bilgilendirdi hemde bayram çikolata ikram etti. Mudurnu ilce Jandarma trafik ekipleri Taşkesti Mudurnu ...

One comment

  1. İbrahim Yamankaya

    Erişken’i tebrik ediyorum. Önemli işler başarmış. Örnek bir çalışma.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4