Anasayfa / Özel / Mudurnu Orman Köylüsü Sertifikalı Olacak(video)

Mudurnu Orman Köylüsü Sertifikalı Olacak(video)

VİDEO İZLE:Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğü köylerde odun üretiminde çalışanların eğitimi”ağaç kesme boylama iş sağlığı ve güvenliği çevre koruma ve kalite yönetimi “eğitim proğramlarına başladı.
Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğü taşkesti bölgesinde Çamyurdu,Avdullar ve Tavşansuyu köy muhtarları ve orman işlerinde çalışan köylüleri Çamyurdu köy camisi toplantı salonunda 170 kişi toplanarak eğitim semineri başlatıldı.

Seminerde konuşan Mudurnu Orman İşletme Müdürü Hilmi Akyüz”sizleri ne kadar iyi eğitebilirsek,sizlere ne kadar çalışma koşullarını standartlarına yaklaştırabilirsek o kadar sağlıklı okadar iyi üretimler elde edersiniz.Ben üretimi kooperatife vereceğim oda üyelerine kestirecek,üye olmasına rağmen bu belgeyi almamışsa bu şahıs üretim işini yapamayacak demektir.18 yaşından küçükler ve 65 yaşından büyükleri bu eğitime tabi tutmamayı düşünüyoruz”dedi..

Mudurnu sarpuncuk orman bölge şefi Kemal Eser ağaç kesme ve boylama hakkında köylüleri bilgilendirdi.slayt gösteriminde ağaç kesilmelerinde yapılan yanlışlıklar izlendi yapılması gerekenler anlatıldı.Orman kesimlerinde kazaları önlemek için baretler,kesilmez elbise ve ayakkabılar gösterimle sunuldu.

kesimlerde devrilen ağaçların altında kalanlar vefat edenler oldu.bu tehlikelere karşı mutlaka sığınacak yer olmalı dedi ve uygulanan kesim şekli video ile anlatıldı kesim yapılırken “dikkat geliyor” diye bağıracaksınız.

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı Erdal Tuna köylülere konu hakkında bilgilendirdi”iş güvenliği çalışmalarda doğacak tehlikelere karşı tedbir almak üzere yapılan sistemli çalışmadır.Siz birini çalıştırıyorsanız siz işverensiniz o işciden siz sorumlusunuz”dedi.

Çamyurdu köy muhtarı Ümit Nayan”orman işletmesinin köyümüzde verdiği seminer gelecekte daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için iyi oldu,sertifika alacağız belgeli orman işcisi olacağız”dedi.
Avdullar köyü kooperatifi yönetin kurulu üyesi İdris Can”çok faydalı bir seminer oldu ,sertifika alacağız daha bilgili orman işi yapacağız”dedi.

170 kişinin katıldığı seminer Mudurnu çevresindeki tüm köylerde toplam 2500 kişiye sertifika verilecek ,sertifikası olmayan orman kesimi yapamayacak

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Mudurnu Kaymakamı Emine Dilce

Mudurnu ilçesine atanan kaymakam Emine Dilce çalışmalarına başladı.Köy gezileri ilçe esnaf gezileri yaparak tarihi bir ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4