Anasayfa / Son Dakika / Mudurnu Müftüsü Necmi Ünsal

Mudurnu Müftüsü Necmi Ünsal

Mudurnu Müftüsü Necmi Ünsal İlçe kaymakamı Efecan Şahin’i makamında ziyaret ederek göreve başladı.

1965 yılında Bilecik-Yenipazar’da doğdu. İlköğretimini Yenipazar’da bitirdikten sonra bir yıl süreyle Gebze Müftülüğü Çoban Mustafa Paşa Külliyesi Kur’an Kursuna devam ederek her zaman hayırla yâd ettiği hocası Seyit Tüysüzoğlu’ndan dinî ve luğavî dersler okudu.1984 yılında Kocaeli İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.

Memuriyete 1985 yılında Babaeski Merkez Yatılı Kur’an Kursunda öğretmen olarak başladı. 1990’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden, 2001’de AÜ, AÖF İlahiyat Önlisans programından ve 2007 yılında da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.
Sırasıyla Kartal Müftülüğü Aşağı R. Zeytinlik Camii Müezzinliği, Topselvi Merkez Camii İmam Hatipliği, Kartal M. Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi meslek dersleri fahri öğretmenliği görevlerinde bulundu. 2000 senesinde de Diyanet İşleri Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığınca yurt dışına gönderilerek dört yıl Kopenhag Büyükelçiliği bünyesinde Køge Camii Din Görevlisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. İhtisas eğitimini DİB Pendik Haseki Eğitim Merkezinde tamamlayıp Haziran 2011’de mezun oldu.

Kartal Müftülüğünde vaiz olarak meslek hayatını devam ettirirken 2014 yılı İlçe Müftülüğü yazılı ve sözlü sınavlarını kazanarak Malatya Hekimhan İlçe Müftülüğüne atandı.
14 Ocak 2015 tarihinde Hekimhan’da İlçe Müftülüğü görevine bilfiil başlayan Necmi ÜNSAL, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans çalışmalarını Dinler Tarihi alanında devam ettirmektedir.

Şiirlerinden bazıları çeşitli dergi ve gazetelerde, internet sayfalarında, Turuncu Şiirler, İstanbul Sevdalıları adlı şiir kitaplarında ve Gündüz Kitapevi’nin çıkardığı Türk Şairleri Şiir Antolojisi’nin 2. cildinde yayınlandı.
Evli olup Ayşe Nur ve Feyza Nur adlarında ikisi kız, Muhammed Baki ve Mustafa Yasir adlarında ikisi erkek olmak üzere dört çocuk babası, İbrahim, Ahmet, Eymen ve Serdar isimlerinde dört torun dedesidir.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Karacakaya

Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Karacakaya AK parti binasında aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir toplulukla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4