Anasayfa / Son Dakika / Mudurnu Kaynağından Su’ya Kavuşuyor

Mudurnu Kaynağından Su’ya Kavuşuyor

Dev yatırımla Mudurnu yeni suya kavuşacak,26 milyon sekizyüz bin liralık irsaliye hattı yapımı ile Mudurnu ilçesine su getirilecek.

Abant bölgesinden  gelecek içme suyu için Bolu belediyesi Mudurnu belediyesi ve Babas burjuel tarafından yapılan anlaşma ile 37 km soğuk su irsaliye hattı yapımına başlanacak.

İLHAMİ ÇETİN-Bolu belediyesi ve sarot termal arasında yapılan antlaşma nedeniyle Abanttan getirilecek olan içme suyu için protokol imzalandı.Bolu belediyesi başkan odasında imzalanan protokol ile 26 milyon sekizyüz bin liralık irsaliye hattı ile Mudurnu ilçesine su getirilecek.

Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ve sarot termal yönetim kurulu başkanı Emin Yardelen tarafından imzalanan sözleşme ile işin yapımı sarot termal tarafından yapılacak.

Burjuel babas yönetim kurulu başkanı Emin Yardelen”Burjuel babas projemizde alt yapı yollar kilit parke taşı çevre düzenlemesi Bolu Belediyesi tabiatın kalbi yan kuruluşu olarak birlikte çalışmaktan şahsım ve şirketlerim adına ve ekibine teşekkür ediyoruz.Güzel bir çalışma yapıyoruz 2018 yılının sonuna kadar tesisleri açmış olacağız ,emeği geçen siyasi parti temsilcilerine milletvekillerimize belediye başkanımıza basın mensuplarına ve bizim taşkestideki sarot şirketler grubuna dört projemiz taşkestide,dört projemiz Bolu henerji burjuel babasın içinde Allah lütfetti Boluyu seviyoruz projelerimiz sona yaklaşıyor başkan Alaaddin beye milletvekili Ali Ercoşkuna,Fehmi Küpcü beye il başkanlarına herkese teşekkür ediyorum allah hayırlı etsin Türkiyemize hayırlı olsun”dedi.

Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz açıklamasında”Bolu belediyesinin geldiği konum itibariyla yapısının çok güçlü olmasını görülmesinin hazını yaşıyoruz.Biz hem Mudurnudaki hem sarottaki alt yapı çalışmalarını babas firmasıyla müşterek yürütüyoruz onların arzu ettiği alt yapı tesislerini Bolu belediyesi beraber yapıyoruz.ilk 2016 yılında başladığımız çalışmada dört milyonluk bir ihaleyi bitirmiştik.Bizim yaptığımız işlerden memnun kaldıkları için 2017 yılındada 23 milyonluk bir anlaşma imzalamıştık ve bu anlaşma ile beraber geçen yıl  8 milyonluk işle beraber 35 milyon beş yüz bin tl lik işi geçen sene bitirdiğimizi farzettik.

Şu an yeni yapacağımız çalışma ise yeni bir jeotermal ana hat içme suyu hattı yapımı ile ilgili 15 milyon sekizyüz bin tllik anlaşma imzaladık.

yol kaplaması ,yol yapımı olarakda onbir milyonluk bir ilave işi yapmış oluyoruz böylelikle şu an yaptığımız imzada toplam 26 milyon sekizyüz bin tl lik bir anlaşma daha yapmış olduk.

Bu bir Burjual babasın Taşkesti ve Mudurnuda yapmış olduğu sadece alt yapı ile ilgili büyük bir yatırım.Bir de üzerine yapılan binaları saymıyorum.Bu onlarla Bolu ve Türkiye’ye tanıtılıyor.Bundan dolayı firmalarına ve şahıslarına teşekkür ediyoruz.Biz bu firmaya iş yaparken bu firma bizim hem yaptığımız işin kalitesine bakıyor aynı zamanda fiyatına bakıyor ticari firme biz hem maliyet açısından hem de en uygun teklifi veren ve yapan durumundayız hemde en güzel sağlıklı yapan kurumuz Bolu belediyesinin bu konuma gelmesini sağladığı için bütün çalışma arkadaşlarımdan allah razı olsun,bizim çalışmalarımızı beğenen babas burjual ve sarot termal tesisi yönetim kurulu başkanı Emin Yardelen’e teşekkür ederim.

edinilen bilgiye göre babas kaplıca suyu ilçe merkezindeki tarihi yıldırım beyazıt hamamınada getirilerek vatandaşların kaplıca suyu ile yıkanmaları sağlanacak.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Karacakaya

Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Karacakaya AK parti binasında aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir toplulukla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4