Anasayfa / Genel / Mudurnu İlçe Müftülüğü Çanakkale Şehitleri

Mudurnu İlçe Müftülüğü Çanakkale Şehitleri

Mudurnu İlçe Müftülüğü Çanakkale Şehitleri için hatim proğramı düzenledi.

Yıldırım Beyazıt Camiinde sabah namazından sonra Çanakkale Zaferinin 100. Yılı münasebetiyle proğram yapıldı.

Şehitlerin ruhuna ithafen Yasin-i Şerif okundu.Ardından kelime-i tevhid ve esma zikri yapıldı.İlçe müftüsü Mehmet Yorulmaz vaaz verdi.Vaazında şehitlik mertebesinin peygamberlikten sonra Allah katında en değerli rütbe olduğunu,şehitlerin Allah katında diri olduklarını ve manevi ikramlarla mükafatlandırıldıklarını ifade etti.

Tam 100 yıl önce bugün yüzbinlerce fidanın Çanakkaleyi geçilmez yapmak için kara toprağa düştüğünü,bugün özellikle genç neslimizin Çanakkale Ruhunu çok iyi anlaması gerektigini anlattı..

Vaazın sonunda ilçemizde görev yapan Din Gönüllüleri ve Kur’an Kurslarımızdaki öğretici ve öğrencilerince okunan 250 hatimin duasını yaptı.Program sonunda cemaate çorba ikramı yapıldı.Cami çıkışında ise Türkiye Diyanet Vakfı Mudurnu Şubesi tarafından lokum ikramı yapıldı.proğrama toplumun her kesiminden yoğun bir katılımın olduğu görüldü.

İlçe kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel”çanakkale deniz zaferinin 100. yıldönümünü bütün yurtta olduğu gibi Mudurnu ilçesindede şehitlerimizi yadetmek amacıyla sabah namazında bir araya geldik.Mudurnu halkı olarak şehitlerimize vefa borcumuzu sadece ve sadece küçük bir kısmını dile getirebildik .mevlidi şerif okuduk” dedi.

ilçe müftüsü Mehmet Yorulmaz”Bundan 100 yıl önce vatan uğruna şehitlerimiz canlarını feda etmişlerdir.o hatıralarını yadetmek üzere yıldırım beyazıt camiinde proğram düzenledik.ilçede okunan 250 hatim şerifin duasını yaptık.Vatanımızın milletimizin kıymetini bilelim ,bu uğurda şehitlerimiz canlarını verdiler bizde onların ruhlarının şad olmasını yüce Allahtan diliyorum Allah bir daha böyle o günleri millete yaşatmasın diye dua ediyoruz”dedi.

Metin Soygür”çorbanın lezzeti belki orda daha farklıydı,fakat burda bir nebze kutsal mekanda camimizde o corbanın temsilisini içiyoruz,geçmişimizi kesinlikle unutmamamız lazım,nesilden nesile bu gün yaşanan sıkıntıları bu günün geleceği noktasında hatırlamak lazım”dedi.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Göynük Orman Yangını

Göynükte yangın erken mudahale ile söndürüldü İLHAMİ ÇETİN-Göynükte Çamlıca köyü ormanlık alanından görülen dumanlar için ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4