Anasayfa / Genel / Mudurnu İğne Oyaları ve Bebekler Sergilendi

Mudurnu İğne Oyaları ve Bebekler Sergilendi

Mudurnu Halk eğitim Merkezi müdürlüğü ile Bolu çalışma ve iş kurumu müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen Mudurnu yöresi oyalar ve Mudurnu yöresi bebek yapımı kurslarının yapılan sergisine Bolu valisi Aydın Baruş’un eşi Nagihan Baruş,il emniyet müdürü Mustafa Kızılkaya’nın eşi Saliha Kızılkaya Mudurnu kaymakamı Cihat Sönmezin eşi,Çağla Sönmez katıldı.

Mudurnu Halk eğitim Merkezi müdürü Tuğrul Akalın,kurs eğitmenleri Fatma Bozkurt ve Fatma Mercan dört aylık çalışma sonunda 30 kursiyer ile belediye düğün salonunda yapılan sergide beğeni aldılar.

Mudurnu kaymakamı Cihat Sönmez,belediye başkanı Mehmet İnegöl,iş kur il müdürü İsmail yalçın ,ilçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Atmaca ve kursiyerler katılımı ile belediye düğün salonunda açılış yapıldı.Kurdelaları Mudurnu kaymakamı Cihat Sönmez,belediye başkanı Mehmet İnegöl,iş kur il müdürü İsmail yalçın,Nagihan Baruş,Saliha Kızılkaya,Çağla Sönmez kestiler.Kursiyerlere Nagihan Baruş,Saliha Kızılkaya, Çağla Sönmez,başkan ve kaymakam tarafından belgeleri verildi.

Sergiyi gezen konuklar çok muhteşem güzellikler yapılmış herkesi kutlarım denildi.

Bolu valisi eşi Nagihan Baruş açıklamasında “Halk eğitim merkezinin el emeği göz nuru işleri görmekten büyük mutluluk duydum.Kolay işler değiller hakikaten iğneyle kuyu kazmışlar bu kadar özel işler başarmışlar.İnşallah bu emeklerini pazarlayabilmelerini el birliği ile arkadaşlarımızla projelendirmek nasip olur inşallah, iğne oyası ve bebekler çok dikkatimi çekti hepsi çok güzel özel beceri isteyen el emeği işler bunlar”dedi”.

İlçe gezisi yapan Nagihan Baruş,Saliha Kızılkaya,ilçe kaymakamı Cihat Sönmez ve eşi Çağla Sönmez belediye başkanı Mehmet İnegöl tarafından bilgi verildi konuklar ilçedeki tarihi Yıldırım Beyazıt camii gezdi.Tekkeliler konağında mola sonrası Mehmet Kahraman adındaki aile ziyaret edildi.

Konuklara cam şişede mis hediye eden Mehmet Kahraman ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim dedi.

Mudurnu Halk eğitim Merkezi müdürü Tuğrul Akalın:işkur ile halk eğitim müdürlüğü olarak Mudurnu yöresine ait iğne oyası ve bebek yapımı kurslarını açtık.

ilçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Atmaca:Mudurnu halk eğitim müdürlüğü ve işkur müdürlüğünün çalışması sonucu bayanlar güzel becerilerini sergilediler.

Mudurnu kaymakamı Cihat Sönmez:Gerçekten el emeği göz nuru işlerle zamanında geçim sağlanan iğne oyacılığı ile kuşaktan kuşağa devam ediyormuştu.Bizlerinde desteği ile gelecek nesillere bırakabileceğimiz en güzel eserler bunlar.

iş kur il müdürü İsmail yalçın:istihdam kurumu olsakda unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını canlandırmak ve bu günlere getirmek kurumumuz olarak böyle güzel eserlerin çıkarılması bizleri mutlu etti.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Göynük Orman Yangını

Göynükte yangın erken mudahale ile söndürüldü İLHAMİ ÇETİN-Göynükte Çamlıca köyü ormanlık alanından görülen dumanlar için ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4