Anasayfa / Genel / Mudurnu 5. Halk Oyunları

Mudurnu 5. Halk Oyunları

Mudurnu Halk Eğitim Müdürlüğünce Halk Oyunları festivalinin 5. düzenlendi.

5. Mudurnu halk oyunları şenliği yapıldı.
Turizm haftası nedeniyle Mudurnu halk eğitim müdürlüğünce Mudurnu 5. halk oyunları şenliği yapıldı.
Şenliğe 15 ilk ve ortaokul öğrencileri katıldı.
İstanbuldan ,Bolu,Zonguldak ve çevre illerden gelen öğrenciler folklor çalışmalarını sergiledi.

Mudurnu kaymakamı açılış konuşmasında “5. yaptığımız folklor şenliğine gösterilen ilgiden dolayı herkesi kutluyorum,ilçemizin turizm haftası nedeniyle folklorumuzu unutmamamızın gerektiğini ve çocuklarımızın sosyal etkinlikler olan folklora karşı duyarlılıklarını gelecekteki yaşantılarında etkili olacağının göstergesi folklordur herkese başarılar dilerim “dedi.

Mudurnu kaymakamlığı Belediye başkanlığı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve halk eğitim müdürlüğünün katkılarıyla 15 okul ilçemizde konuk edilerek şenlik yapıldı.

Mudurnu belediye başkanı Mehmet İnegöl”her öğrencinin hayatındaki sosyal yaşamında mutlaka bir halk oyunu ve bir müzik aleti çalmasını öğrenmesi gerekmektedir,biz belediye olarak gereken yardımları yapmaktayız çalışma yapan tüm öğretmenlere teşekkür ederim”dedi.

Mehmet çelik ortaokulu,Mudurnu belediyesi,Taşkesti ortaokulu,Nilüfer hatun anaokulu,Behiye baysal ortaokulu,Karaköy Toki Ortaokulu,Aksaray mahmudiye ortaokulu,Mehmet Çelikel anadolu lisesi,Dumlupınar ilkokulu,Abdurrahim Tirsi imam hatip ortaokulu,Çimento çaydurt ilkokulu,Nimet Meto mesleki ve teknik anadolu lisesi,Şehit öğretmen mustafa gümüş ortaokulu,Bolu gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü,Toki avrupa konutları ilk ve ortaokulu katılımı ile gerçekleşti.

Yoğun kalabalık öğrencilerin anne ve babaları çocuklarını görmek için kapalı spor salonuna akın etti.
Mudurnu kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel,Belediye başkanı Mehmet İnegöl,garnizon komutanı jandarma yüzbaşı Ali Arlı,ilçe emniyet müdürü Hikmet Başer,ilçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Atmaca,Mudurnu halk eğitim müdürü Tuğrul Akalın konuk okulların öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen halk oyunları şenliği plaket sunumu ile gerçekleşti.

VİDEO İZLE

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Göynük Orman Yangını

Göynükte yangın erken mudahale ile söndürüldü İLHAMİ ÇETİN-Göynükte Çamlıca köyü ormanlık alanından görülen dumanlar için ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4