Anasayfa / Son Dakika / Mudurnu 44. Şeyhül İmran Bayramı dualarla yapıldı.

Mudurnu 44. Şeyhül İmran Bayramı dualarla yapıldı.

Mudurnu 44. Şeyhül İmran Bayramı dualarla yapıldı.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Mudurnu’ya hakim tepe olan Şeyhül İmran tepesindeki Filibeli hacı Tevfik efendi ve Şeyhül İmran hazretlerini anma için on binlerce kişi Mudurnu’ya akın etti.

17 Temmuz 2015 tarihinde yapılması gereken anma günü ramazan ayı nedeniyle bu gün 26 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirildi.Vatandaşlar sabahın erken saatlerinde Mudurnu ilçesindeki hakim tepeye gelerek dua ve okunan mevlüdi şeriflerle öğle namazını kıldıktan sonra dün gece başlayan kazanlarda pilavlar pişirildi gelen on binlerce insana dağıtılarak bir yılın anma günüda kazasız belasız sona erdi.

Yoğun kalabalık nedeniyle polis mıntıkasında olan anma etkinliklerine jandarma trafil görevlileride destek verdi .özel otolar otobüsler satıcılar bu anma gününe bir yıl önce hazırlanarak dualarını Mudurnu için ediyorlar.

Onbinlerce insanı doyurmak için aşcı ve 30 kişilik ekiple Ahmet Kaymakcıoğlu Cevat Kaba canla başla kazan kazan pilav pişirdiler 1250 kg et,bir ton pirinç 200 kg sıvı yağ 100 kg tereyağı 10 bin adet yufka 10 bin ayran 10 bin ve 15 bin kişinin katıldığı alanda yemeklerini yediler.

Cumartesi gecesi yaşanan pilav yeme izdihamını anlatan bir vatandaş ben bu yaşıma kadar bu kadar gece gelen pilav yiyenleri görmediğini anlattı.Gece trafik şeyhül imran tepesine kadar yoğun çalışarak sıkışıklık yaratıldığını belirten vatandaş inanılmaz bir geceydi dedi.

Cevre il ilçe beldelerden anma günü olan şeyhül imran tepesinde dualar yapıldı Mudurnu ilçe müftüsü Mehmet Yorulmaz dualar yaparak günümüze katılan Ankara Müftüsü Mefail Hızlı ve tüm Mudurnu din görevlileri kuranı kerim okudu .

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Mudurnu Jandarma Trafik Kış Lastiği Uygulaması

Mudurnu Jandarma kış lastiği uygulaması Mudurnu ilçe jandarma trafik görevlileri ilçe giriş çıkış ana alternatif ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4