Anasayfa / Genel / Kar Geri Döndü

Kar Geri Döndü

Abant bahar havasının ardından yeniden kar yağışı ile beyaza büründü.Ağaçların görüntüsü  beyaza boyanmış gibi hal alırken dondurucu soğuk hava tatilcileri etkilemekten geri kalmadı.Mudurnu Abant yolunda yine aynı yerlerde toprak kaymaları oldukca fazla,bu arada genç fidanlarda toprakla birlikte kayarak  yaşamları sona eriyor.Yolu hala çözemediler dağ kayarak yola ineceği günü beklerken yapılan istinad duvarlarınıda aşan toprak  ve taş parçaları kazalara neden olmaz,çünkü turizm bölgesi  zengin patron araçları  bu yolla nasıl Mudurnu’ya ulaşır düşünmek gerekir.Bolu yolunda yol yapım araçları beklemede heralde yaz gelsin diye bekliyorlar,yollara göstermelik çukur doldurucu malzeme ile süslendiği  birazda olsa şöförlerin sustuğunun göstergesi olarak ifade ediliyor,Mudurnu ölüm virajında yine kaza takla atan araç dün sabah kurtarılmayı bekliyordu.İşte böyle bir şey Mudurnulu olmak,sessiz sakin elinden ekmeğini al ,günler geçip gitsin suya sabuna dokunmayalım,işsizlik artsın,fabrika yapılmasın,fazla dükkan açılmasın ,Mudurnu’ya üç beş tüccar yeter,yıllardır kim ne fabrika açtı ne iş yeri gençler dışarı ,patronlar rahat nasıl olsa çark dönüyor .Tavukculukta kapandı kapanacak bakalım bu insanların vebalini kim çekecek.Kimler alışmadıki ,ne badireler atlattı Mudurnu insanı ,bunlarda geçer.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Göynük Orman Yangını

Göynükte yangın erken mudahale ile söndürüldü İLHAMİ ÇETİN-Göynükte Çamlıca köyü ormanlık alanından görülen dumanlar için ...

One comment

 1. Ami abi sende sersenişte bulunmasan ne olacak bu memleketin hali.. Yollarımız köstebek yuv ası, Akyazı ve Nallıhan yolları güzel, hemen belli oluyor. Turizm deniyor düzenleme yapalım deniyor, yok biz böyle iyiyiz bize dokunmayın diyorlar. Cp kapandı, Mudurnu Tavukçuluk kapanıyor, ekmek kapıları kapanıyor, kim ne yapıyor belli değil, Milletin Vekilleri nerede? Çözüm nerede? Uzaktan bakan , sözde çok üzülen hemsehrilerimiz ne yapıyor?
  Başkan Beyde Tavukçuluk sıkıntıda belki turizm olur diye Pazara el atmış, onuda istemezük diyor ileriyi çok iyi gören büyüklerimiz!!!
  Kardeşim bu memlekette birşey olmaz diyenler gibi bizde mi gidelim yoksa?
  Veya kabul görmesede doğru yolda olduğuna inandığımız şeyi söylemeye devam mı edelim?
  Sahi 3, 5 sene sonra belki Hakk’a kavuşacak büyüklerimiz niye bize göre düşünüp geleceğe yol vermiyorsunuz? Bu memekette bizler yeni nesiller daha iyi şartlarda yaşamayı hak etmiyormuyuz. Görmüyormusunuz evvler yıkılıyor, herkes birer birer ölüyor. Buralar ne olacak siz gidince?
  Birde kıymetli Hükümet büyüklerimiz Mudurnumuza üvey evlat muamelesi yapmayın, burada size oy vermiş, dua etmiş binlerce hemşerimiz var..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4