Anasayfa / Özel / İkizler Evin Maskotu oldu(video)

İkizler Evin Maskotu oldu(video)

VİDEO İZLE :Bebek ikizlere sahip çıktılar..
Mudurnu ilçesi Dereçetinören köyünde üçüz doğum yapan keçinin yavrularına anne sütü yeterlii gelmeyince koruyucu aile ikiz oğalaklara sahip çıkarak evde aile ortamında bakmaya başladı.
çiiftçi İsmail Dursun eşi Badegül ve oğulları Onurcan ve Uğur Dursun evde bebek gibi baktıkları ikiz oğalaklara biberonla süt vererek beslediklerini akşam gelen komşuları ile çay sohbet ortamında oğalaklarla birlikte gecen günlerde yüzler gülüyor.
Bahar aylarında doğada koyun keçi yavruları ile yüzü gülen çiftciler,o masum küçücük kuzu ve oğalaklarının hasta olmaması için evlerinde onlara kol kanat oluyorlar.
Badegül Dursun”benim iki oğlum vardı şimdi iki kızım oldu isimleri Fındık ve Fıstık koydum onlar çok sevimli masumlar evde herkes çok seviyor ineklerden sağdığım sütle besliyoruz günde iki litre süt veriyorum komşunun keçisinden üçüz oldular anne sütü yeterli gelmeyince ikisini biz bakarız dedik ve eve aldık çok sevinçliyiz,evdeki kedimiz Muazzez(kezban)ile oynuyorlar her çeşit hayvanımız var inek,köpekler,tavuk,kedi birde iki kızımız Fındık Fıstık oldu “dedi.
okuldan gelen çocuklar Onurcan ve Uğur Dursun, Fındık ve Fıstığın başına giderek onları gezdirdiklerini kimseye vermeyeceklerini elleri ile besledilerini söylediler..
Masaya çıkan oğalaklar çay bardaklarını devirdi ve kırdılar.Bisküvi verilen oğalaklar hayır demeden ağzına aldığı bisküviyi yemeye başaldı.
Evin neşesi olan oğalaklar komşulardanda ilgi görüyor,çocuklar kucağına alıp sevgisini gösteriyorlar ,oğalaklarda bu sevgiden oldukca mutlular.
İsmail Dursun”komşumuz üçüz olan oğlakların ikisini bana bakarmısın diyerek verdi bende eve getirdim evde bakıyoruz çok sevindi evdekiler bizimle birlikte evde yaşıyoruz”dedi.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Kaymakam Ahmet Tozlu Taşkestide Trafik Uygulamasında

Göynük Kaymakamı Ahmet Tozlu Trafik Denetimine Katıldı Göynük Kaymakamı Ahmet Tozlu, “polis yeleği giyerek sürücüleri ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4