Anasayfa / Son Dakika / Göynük Belediye Başkanı Yeni İşe Talip

Göynük Belediye Başkanı Yeni İşe Talip

Göynük Belediye başkanı Kemal kazan isteyipte yapamadığın demircilik mesleği ile ilgilendiğini belirterek geçti çekiç ve örs üzerinde nal dövmeye.

Çok severek yapmak istediğim bir meslek olarak demirci ustası olmayı isterdim ama şartlar bu günlere getirdi.İstedimki elim bir çekiç sallasın bir nal dövsün bir şey üretmeyi çok istedim,bu meslek hem spor hem ahilik mesleği hemde insanlara hizmet etmek için araç gereçleri yaratmaktır dedi.

İsmail atlı demirci ustası zaten çoktan beridir bir çırak bulamadım diyerek yakınıyordu,işte çırak geldi ,valla sırt sırta verirlerse yapamayacakları hiç bir ziraat aleti bırakmazlar hadi hayırlı olsun.

işin şakası bir tarafa başkan Kemal Kazan insan zarrafı Göynüğe yaptığı yatırımlar inanılmaz olsun iktidar gücü olursa olur zaten helal başkana sana durmak yakışmaz durmak yok yola devam .

Kültür ve Turizm bakanlığı onaylı demirci ustası İsmail Atlı,Türkiye’de tek ustalık belgesi ile çalışmaya devam ederek unutulmaya yüz tutan bu değerlerin korunması ile gelecek nesiller acaba bu nasıldı neydi demesinler,Geçmişini bilmeyen geleceğini hiç bilemez dedi.

 

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Karacakaya

Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Karacakaya AK parti binasında aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir toplulukla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4