Anasayfa / Son Dakika / Fındık Sobaları Isıtıyor

Fındık Sobaları Isıtıyor

Soğuklar başladı sobacılar iş başında;

Mudurnulu fındık soba imalatcısı İsmail Atlı taleplere internet ortamından cevap veriyor.

Demirci ustası ekonomik fındık kabuğu yakan sobaları ile gündeme geldi.Yıllardır Mudurnulu demirci ustası yaptığı kendi emeğini duyurmak ve kış aylarında il ilçe belde ve köylerde çeşitli ebatlardaki yapmış olduğu fındık kabuğu yakan sobalarını tanıtımınıda internet sayfasından yapmaktadır.
Dedesi Kasım Atlı’nın 90 yaşında ölümü sonrası babası İrfan Atlı görevi devraldı .İrfan Atlı dönem il genel meclisi üyeliği yaptığı zamanlarda yanında çırak olarak çalışan oğlu İsmail Atlı mesleğin inceliğini öğrenerek görevi devraldı.

Ocak başına geçen çırak ismail Atlı kalfa olma yolunda yıllarca demir döverek nal,kazma,keser, kürek çeşitli el aletleri yaptı.Ancak çalışma masraflara yetmeyince kendi icat ettiği fındık sobalarında çevremizde ve yakın il olan Düzce ve Akcakocadaki yıllardır yakılan ve derelere dökülen fındık kabuğunu değerlendirebilme çalışması sonucu tescilini aldığı fındık sobalarını üstüne bir hazne yaparak sobaya akışını sağladıktan sonra basit bir gazete kağıdı ile yanmasını sağlayarak fındık kabuğunuda ekonomiye kazandırmış oldu.

Fındık sobalarının kullanımı kış ayları gelince evlerde işyerlerinde seralarda fabrikalarda doğalgazdan ekonomik ve birde nostalji görünümü ile Türkiyenin her yerinde satışa sunuldu.İsim ve tescilli olmasıyla herkes telefon ve internet sitesi sayesinde birebir ulaşabilmekte uygun hesaplı fiyatlarla kargo ilede gönderilmektedir.
Sobalar oda metrekaresine göre çeşitleri mevcut olup bölgelere görede içinde kayısı çekirdeği,zeytin çekirdeği,pelet,badem çekirdeği gibi değişik bölgelerin kullanılmayan fındık kabuğu gibi çöpe atılan yanabilecek türleri ile yanabilmekte ve dumansız ama sıcak bir ortam oluşturulmaktadır.

Kış aylarında özel yapım ve emayelenmiş Mudurnulu ustanın bu el emeği fındık sobaları sizi daha çok ısıtacak hiç masrafsız ve güzel basit yakılması bol ısı almak isterseniz http://www.atlifindiksobalari.com/ adresinden inceleyebilirsiniz.Tel: 0 532 493 61 85 arayabilirsiniz.

Fındık soba imalatcısı İsmail Atlı ustalığını yeni projeleri ile göstermeye devam edecek olduğunu,yoğun geçen kış ortamında sobalarının ısıtmasının görülmeye değer olduğunu alanların memnuniyetini bildirdiklerini ayrıca sobalarının taklit edildiğini belirterek sıcak damgalı atlı fındık sobaları amblemli sobaları tercih etmelerini güzel günlerde ısınmalarını ve kullanmalarını temenni etti.

Her çeşit soba imalatı yapılabilen Mudurnulu usta İsmail Atlı bana ulaşın yeter dedi.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Taşkesti Belediye Başkanlığına Son Dakika

Taşkesti Belediye Başkanlığına Son Dakika aday adayı olan İbrahim Özer “hizmette sınır tanımam “dedi. Taşkestinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4