Anasayfa / Özel / Fidan Dağıtımında İzdiham Yaşandı(VİDEO)

Fidan Dağıtımında İzdiham Yaşandı(VİDEO)

VİDEO İZLE   :Fidan dağıtımında izdiham yaşandı
Mudurnu ve Taşkesti beldesinde Mudurnu orman işletmesi müdürlüğünce 10 bin beş yüz fidan dağıtımı yapıldı.Ceviz,Fındık,Mahlep ve Kızılcık fidan dağıtımında vatandaşların yoğunluğu dikkat çekti.
Mudurnu orman işletme müdürü Hilmi Akyüz vatandaşlarımızın orman sevgisi için Mudurnu ve Taşkesti beldesindeki halk pazarı günü fidan dağıtımını gerçekleştirdik dedi.
Akyüz” yaz ayının yaklaşması ile meydana gelebilecek yangınlara karşı müdahale arazözlerimiz işcilerimizle ormanı hatırlatmak amacı ile Mudurnu ve taşkesti beldesinde yangın araçlarımızla geçiş sunduk.Bbölgemizde 21 yangında görevli işcimiz,üç arazöz bir ilk müdahale aracı bir dozer bir grayderimiz hazır konumdadır”dedi.

Mudurnu Taşkesti merkezinden geçiş yapan arazöz ve orman işletmesine ait arabaları sirenleri ile dikkat çekerken sirenleri uzaktan duyan vatandaşlar 177 telefonunu arayarak yangın nerede hemen gelelim diyerek orman sevgisinin kanıtı oldular.
Fidanlar görevlilerce dağıtımı gerçekleştirildi,Yoğun ilgi gören fidan dağıtımda onbeş dakikada fidanlar kapış kapışa bitirildi.
Fidan Alamayanlara gelecek yıl yeniden dağıtılacağı belirtildi.Fidan alımında yaşlılar ve bayanların daha çok ilgilendiği görüldü.
Mudurnu ve çevre köylerde yapılan orman işletmesi iş güvenliği konularında eğitim verilen 570 kişiden başarılı olanlara sertifikaları Taşkesti halk pazarı girişinde Mudurnu orman işletme müdürü Hilmi Akyüz ,taşkesti belediye başkanı Saim Çevik ve bölge şefleri tarafından Avdullar,çam yurdu,Bekdemirler,Tavşansuyu İğneciler,Elmacıkdere ve Gökören köylerine verildi.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Kaymakam Ahmet Tozlu Taşkestide Trafik Uygulamasında

Göynük Kaymakamı Ahmet Tozlu Trafik Denetimine Katıldı Göynük Kaymakamı Ahmet Tozlu, “polis yeleği giyerek sürücüleri ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4