Anasayfa / Genel / Emniyet Müdürlüğünün Uyarısı(video)

Emniyet Müdürlüğünün Uyarısı(video)

VİDEO   DUYURU!…

Sizleri arayarak kendisini Polis, Asker, Hakim veya Kamu Görevlisi olarak tanıtan  kişilerin aslında kamu görevlisi olmadıkları bu kişilerin DOLANDIRICI olabileceklerini unutmayınız.

Bu şahıslar sizleri aradıklarında banka hesaplarınızı ve kimlik bilgilerinizi Terör Örgütlerinin kullandığını, hesaplarınızın şu anda boşaltılacağı veya hesaplarınıza bloke konulacağı, terör örgütleri veya devlet tarafından takip edildiğiniz gibi gerekçeler ile kendilerinin vermiş oldukları hesap numaralarına sizin hesabınızda bulunan paraları yatırmanızı ve bu işlemleri hiç kimseye haber vermeden genelde banka içerisine girmeyerek ATM ler vasıtasıyla yapmanızı söylemektedirler.

Aynı şekilde sizlerden telefon kontörü de istenmektedir. Bu işlem esnasında telefonunuzu da kesinlikle kapatmamanızı da söylemektedirler.

UNUTMAYIN bu işlemleri yaparken size ait banka hesap numarası, TC kimlik numarası veya kişisel bilgileri isteyerek bu olayı gerçekleştirmektedirler. Bu bilgileri sizden aldıkları esnada geri planda telefonda TELSİZ SESLERİNİ size dinleterek sizi kandırmaya çalışmaktadırlar. Ayrıca daha inandırıcı olmak için önceden elde ettikleri ailevi bilgilerinizi kullanarak yakın akrabalarınızı da olaya dahil etmektedirler. Bu şahıslar sizle telefonla konuştukları esnada teknolojinin de yardımı ile yakın akrabalarınızı da telekonferans görüşme yöntemi ile görüşmeye katarak sizleri aldatmaktadırlar. Bunun sonucunda sizi arayan şahıslarla sizin akrabalarınızın yan yana hatta evinizde oldukları hissine kapılmanızı sağlamaktadırlar.

Polis, Asker, Savcı veya kamu görevlileri sizleri aradığında hiçbir surette sizden T.C. Kimlik numaranızı, Banka Hesap Numaranızı, Kişisel Bilgilerinizi ve para yatırmanızı istemez. Bu sebeple bu kişilere hiçbir surette itibar edilmemesi, böyle bir durum ile karşılaşıldığında paniğe kapılmadan öncelikle 155 POLİS İMDAT  ile 156 JANDARMA aranmalı veya en yakın güvenlik birimlerine gidilerek bilgi verilmesi gerektiği kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                    MUDURNU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Göynük Orman Yangını

Göynükte yangın erken mudahale ile söndürüldü İLHAMİ ÇETİN-Göynükte Çamlıca köyü ormanlık alanından görülen dumanlar için ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4