Anasayfa / Doğa / Düzce Valisi Yüzde Yüz Doğadasınız Yürüyüşünde Pürenli ve Balıklı Yaylasında

Düzce Valisi Yüzde Yüz Doğadasınız Yürüyüşünde Pürenli ve Balıklı Yaylasında

Düzce valisi Dr. Zülkif Dağlı Pürenli Yaylasından başlattığı yürüyüşü Balıklı yaylasında sonlandırdı.

İLHAMİ ÇETİN MUDURNU-Düzce valisi ve ekibi hafta sonu için %100 doğadasın sloganı ile Mudurnu Taşkesti beldesi pürenli yaylasındaki yürüyüş etkinliğine katıldı.

Taşkesti belediye başkanı Efrayim Özdemir ve ekibi ile köylüler tarafından karşılanan vali Dr. Zülkif Dağlı ve ekipler göl yanındaki barakada çay ikram ettiler.Ortaköy muhtarı Hasan Öztürk valiye hoşgeldiniz dedi.

Yürüyüş esnasında karınca yuvasını gören valiye taşkesti belediye başkanı Efrayim Özdemir .tarafından karınçaların hikayesi anlatıldı.Karıncaların ormandaki zararlı böcekleri yediğini ve bu karınca yuvalarınıda ayıların çok sevdiğini belirtti.

Düzce baladiye başkanı Dursun Ay,Düzce il jandarma alay komutanı,Tursap başkanı,il turizm müdürü çok sayıda vatandaş kamu çalışanları katıldığı yürüyüşte 112 ambulansıda eşlik etti.

Düzce valisi Dr. Zülkif Dağlı Pürenli Yaylasında yürüyüşte açıklamalarda bulundu”Proğramımız yüzde yüz doğadasınız Bu manada hep birlikte yaylalarımızı görüyoruz,daire müdürleri turizmci arkadaşlar var belediye başkanı var bu yaylalar turizme nasıl kazandırılır kaldıki istanbuldan buralara gelip kamp yapanları da görmüş olduk ,amacımız buraları çok daha iyi tanıtmak Ankara ve istanbulun ortasında iyi bir konumdayız 30 bin nüfusa hitabeden bir konumumuz var inşallah bu konumu avantaja çevirmk suretiyle istanbul Ankara bursa Kocaeli gibi her bölgeden turisti buraya nasıl çekebiliriz,nasıl tanıtabiliriz amacımız bu sloganımız düzce %100 doğadasınız inşallah bu etkinlikler artarak devam edecek ve asıl amacımızda körfez ülkelerine dönük dış turizmede dönük çalışmalarımız var ,yurt dışındada körfez ülke fuarlarına katılıyoruz istanbuldaki emit ve tüyap fuarına İzmirdeki traver fuarına ilimizi açmaya uğraşıyoruz dedi. 
Taşkesti ve bolu afişi ile karşılanan valiye sorulan konu ilede vali biz bolu ve düzce olarak birlikteyiz o ayrılık kağıt üzerinde bir ayrılık amacımız burada buraları turizme kazandıralım başka amacımız olmaz burada kardeşlerimiz bizi güzel karşıladılar birlikte çay içeceğiz onlar bizim arkadaşımız kardeşimiz hemşerimizdir böyle bir şey aklımızın ucundan bile geçmedi . 
İnternet çekmese bile biz buraların gezilebilecek yerleri trekink yürüyüş parkurları ve kamp yerleri için mobil telefonlara bunları indirmek suretiyle yollarını kaybetmeden istanbuldan her yere geldiklerinde internet olmadan telefonları ile kaybolmadan bölgede gezebilecekler,

“zaten teknoloji ye uyum sağlamadan turizmde ilerlemek mümkün değil “,

hatta belediyemizle birlikte düzce il sınırlarına herhangi bir araç girdiğinde türkcelden mesaj gelecek düzce iline geldiniz daha sonra düzcede nereleri gezebilirim,trekingte dairelerde bir işi varsa kişinin telefondan bilgilendirilecek. 

Hasan Öztürk ortaköy muhtarı “Bolu valiliği Mudurnu kaymakamlığı taşkesti belediyesi ve beş muhtarlık olarak bizde turizm açısından projelerimiz var pürerenli ve balıklı yaylalarında inşallah çakışmaz diyorum inşallah beraberce bu doğa herkese yeter hafta sonları buraya 150 araç geliyor bunları karşılayıp piknik yapıyorlar.Doğayı kirletmeden turim açısından hep beraber bu işi götüreceğiz bizde çalışma içinde olduğumuzu belirtmek istedim”dedi.
Karınca yuvasını görenler yanına giderek taşkesti belediye başkanı Efrayim Özdemirden bilgi aldılar.Ayıların karıncayı çok sevdiğini belirten Özdemir ormandaki ağaçlara zarar veren böcekleride karıncaların yediğini belirtti.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Köylerde Kaynaşma 10 Köy Birlikte Bayram Yapıyor

Yayla cuması için 10 köy bir araya geldi.Yayla cuması bayramı için hazırlıklar yaylada başladı. İLHAMİ ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4