Anasayfa / Sağlık / Çocuk Dr.Ahmet Kaya Mudurnu’da

Çocuk Dr.Ahmet Kaya Mudurnu’da

Mudurnu ilçe hastanesi çocuk hastalıkları polikiliniğine haftada iki gün gelen doktorlardan  Uzman Doktor Ahmet Kaya için hastane koridorları dolup taştı.Yeni doğan çocukları anneler hastaneye getirerek gelen çocuk doktoruna muayene için koridorlar doldu.Demekki ilçede çocuk doktoruna ihtiyaç var.

İlçemizin nüfusu  19.066 kişi olarak hesaplandı. Bunların 5.036 kişi ile ilçe merkezi, 2.221 kişi ile Taşkesti Beldesi ve 11.809 kişi ile köyler oluşturdu.

İlçenin çocuk doktoruna ihtiyacı olduğu uzun süredir gündemden düşmezken sağolsun hastane başhekimi dahiliye uzman hekimi doktor Eyüp Aytekin ve hastane müdürü Üzeyir Altuğ!un girişimleri ile hastaneye haftada iki gün gelen çocuk doktorları anneler ve bebekleri ile çocuklarını muayene ettirebiliyorlar.

Aslında devamlı kadro ile bir doğum uzmanı ve çocuk doktorunun hastanede bulunması gerekli çünkü 19 bin nüfusun yaşadığı Mudurnu ve Taşkesti çevre ve köylerindede insanlar yaşamaktadır.Sağlık herkesin hakkı olan bir ihtiyaç olduğu,köy şehir ayrımı yapılmaksızın bu yönde insan sağlığı düşünülmelidir.Şehirdeki anada doğuruyor köydeki anada doğuruyor buna her yerde doğum uzman doktora ihtiyacı vardır.

Doğan çocuklarada doktor lazım insan sağlığı önemlidir köy şehir ayrımı olmamalı hizmet getirilmelidir.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Taşkesti’de Sigara İçme Yasağı Kontrolları

Mudurnu ve Taşkesti beldesindeki işyerleri 4207 Sayılı Kanun uygulaması yapıldı. (Kapalı alanda sigara içme yasağı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4