Anasayfa / Genel / Abant Piknikciler Yolda Mangal Yaptı

Abant Piknikciler Yolda Mangal Yaptı

Kar kalınlığının yaklaşık bir metreye ulaştığı Abant Tabiat Parkı’nda hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.

Bolu’da 3 gündür aralıklarla devam eden kar yağışının ardından, doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı’nda kar kalınlığı bir metreye ulaştı.

Kar yağışı ve hafta sonunu değerlendirmek isteyen tatilciler, Tabiat Parkı’nı tercih etti. Yoğunluk nedeniyle park girişinde uzun araç kuyrukları oluştu. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle tatilciler göl çevresinde zaman zaman zor anlar yaşadı.

Abant’a günübirlik veya konaklamak için gelen tatilciler, göl çevresinde bol bol yürüyüş, yaparak karın keyfini çıkardı.

Hendekten gelen Murat Keskin ,Ali Yazıcıtunç,Mümtaz Yazar,İbrahim Yılkın,Zafer Akın,İsmail Kuş kardan piknik masalarına ulaşamayınca yol kıyısında mangal yaptılar”çok keyif aldık arkadaşlarla bu yeni yılın ikinci gününde Abant’ta olmak güzel.Sabah erken geldik kar çok fazla oturacak piknik masası bulamayınca yolda mangalımızı yaktık dedi.

Gündüz güneşli gece eksi onsekizlere düşen ısı çatılardan buz sarkıtları oluşturdu.Kar küreme rotatif göl çevresinde dolaşarak yolları temizledi.Ardından grayder temizlik yaptı.Başbakan Ahmet Davutoğlu Abant kartal yuvasında dinlenmeye geldi ancak dışarı çıkmadı.
Abant hafta sonu yoğun kalabalığa şahit oldu.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Göynük Orman Yangını

Göynükte yangın erken mudahale ile söndürüldü İLHAMİ ÇETİN-Göynükte Çamlıca köyü ormanlık alanından görülen dumanlar için ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4