Anasayfa / Spor / 80 Bisikletci Mudurnu’da

80 Bisikletci Mudurnu’da

80 bisikletli spor için Mudurnu’da

MUDURNU İÇ-Mudurnu kaymakamlık ve  belediyesi tarafından tabiatın kalbi Bolu bisiklet amatörleri derneği tarafından başkan Sabahattin Arslan ile birlikte 80 kişi Mudurnu ilçesinde tur düzenlediler.

Mudurnu beşkavak meydanından başlayan tur ilçe içinden geçerek Babas kaplıcasında verilen mola ile bisikletciler dinlendi.

En genç 15  yaşındaki Süleyman Taşpınar,en yaşlı 65 yaşında olan bisiklet sevdalıları Hikmet Mühürcüoğlu pedal çevirdi.

Dernek başkanı Sabahattin Arslan”Mudurnu ilçesinde  değişik bir aktivite yapmak için geldik, sağlıklı yaşam ve bisiklet farkındalığını ön plana çıkarmak için bir tur duzenledik,bize kaymakamlık ve belediye yardımcı oldu teşekkür ediyoruz”dedi.

Mudurnu belediye başkanı Mehmet İnegöl”gençleri spora alıştırmak ve kötü alışkanlıkları bırakmaları için bisiklet turu düzenledik,gençlere bisiklet dağıtarak bu sporu yaymak istiyoruz”dedi.

65 yaşındaki Hikmet Mühürcüoğlu”Boluda kurduğumuz dernek sayesinde çok sayıda bisikletli kazandık,üyelerimizle uzun kısa geziler düzenliyoruz,sağlık için bisklete biniyor eklemlerimizin daha iyi çalışmasını sağlıyoruz,genç kalıp uzun süre yaşamamıza faydalı oluyor,uzun süredir bisiklete binmekteyim yaşım 65 doktorada gitmedim gençlere tavsiyem sağlıklı yaşam için bisiklete binmeleri etkinliklere katılmalarını dilerim”dedi.

Dernek doktoru Faruk Karslıoğlu”sağlık bakanlığının önerdiği gibi herkesin hareket etmesi gerekiyor,gerek yürüyüş,bisiklet ve ya başka bir spor yapmalıdır.Bu gün Bolunun en güzel ilçelerinden Mudurnuya geldik sağlıklı yaşam için pedal çevireceğiz”dedi.

Bisikletciler tarihi ilçe içinden geçerek Babas kaplıcasında mola verdi,rampalarda zorlanan gençler  rampa inişinde rahat tempo yarattılar.

Hakkında İlhami Çetin

Mudurnu haberleri

Birde şuna bakın

Bolu Anadolu Lisesi Bolu’yu Temsil Edecek

Geleceğin Bolu Sporu yetişiyor.Genç liseliler tüm güçleri ile başarıdan başarıya koşarken,Bolu Anadolu lisesi Türkiye liseler ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4